Category: Azja

Laos – Powrót do Vang Viengu

Na skraju drogi ustawiony był zbiornik na wodę deszczową, górale poprowadzili do niego rurę z otworami. W ten sposób myło się na raz około 20 nagich kobiet, które niczym się nie krępowały, gdy przejeżdżałem obok. Ja się śmiałem, one również i wszyscy byli zadowoleni.

Laos – Luang Prabang

Usiadłem na skraju drogi i postanowiłem, że będę czekał na pierwszy lepszy samochód. Nawet lepiej! Autobus! Niczym we filmach akcji stanąłem na środku drogi, rozłożyłem ręce i liczyłem na łut szczęścia, że nie rozstanę rozwalony przez pędzącego busa. Zatrzymał się.

Laos i Tajlandia – nocne spacery

Tajlandia i Laos nie śpi. W środku nocy uruchamia się druga strona ludzkiego życia, bez barier i zahamowań. Używam właściwie tylko trzech czułości kolorowych filmów – 160, 200 i 400 ISO. W tym przypadku, kiedy chodziłem pomiędzy ciasnymi uliczkami podkręcenie taśmy z 400 do 800 czy nawet 1600 ISO nie

Laos – Vang Vieng

Przeżyłem, choć zupełnie nieświadomie znalazłem się w strefie militarnej i gdyby nie interwencja rodziny mógłbym teraz siedzieć w jakimś kamieniołomie, zamiast w wygodnej Europie…

Laos – Wientian

Życie zaskakuje co chwila. Laosu w ogóle nie planowałem, nie wiedziałem co się w nim dzieje, nie wiedziałem czego się spodziewać.
Dostałem wiadomość: Mariusz przyjedź, pogadamy.
To pojechałem.

Tajlandia – Chiang Mai

Wyobraźcie sobie trio: laotański Polak, biały Południowoafrykańczyk i Nowozelandka!